Medarbetare

På Busck är vår personal det bästa vi har, det skryter vi gärna med. Här hittar du all information som du kan behöva om var och en av oss: telefonnummer, vad vi sysslar med och hur vi ser ut. Vet du inte vem du ska kontakta? Var på den säkra sidan och ring växeln, eller skicka ett mail till vår info-adress så hjälper vi dig att hitta rätt. Kontaktuppgifter hittar du under kontakta oss.

Magnus Ullman

VD
Försäljning

magnus.ullman@busck.se

0707-20 92 02

031-87 09 02

Stig Henrysson

Försäljningschef

stig.henrysson@busck.se

0708-86 31 45

031-87 09 06

Anders Calvander Delborn

Regionansvarig Syd
Placeringsort Kalmar

anders.calvander@busck.se

0707-30 80 10

Per Jansa

Regionansvarig Väst

per.jansa@busck.se

0709-66 84 91

031-87 09 12

Erik Ullman

Inköp, IT, Försäljning

erik.ullman@busck.se

0707-99 77 50

031-87 09 09

Katarina Tollén

Redovisningsansvarig för Sverige Norge Danmark

Katarina är en verklig klippa på Busck och jobbar med frågor som rör ekonomi, kvalitets- och miljöarbete. Hon började jobba på företaget 2007 och kan svara på alla frågor som rör in- och utbetalningar samt returer.

katarina.tollen@busck.se

031-87 09 03

Lars Ekström

Regionansvarig Stockholm/ost

Med över 40 år i branschen är Lars en verklig veteran som vet det absolut mesta om elmotorer. Han besöker återförsäljare och OEM-kunder och ser till att rätt motor hamnar på rätt plats i produktion och maskin. Utanför jobbet är han en hängiven biodlare och tycker om att jaga, fiska och segla i skärgården.

Placeringsort Stockholm

lars.ekstrom@busck.se

0703-46 34 64

Tomas Norén

Regionansvarig Norr

Tomas är en stor resurs för Buscks återförsäljare och hjälper dem att utveckla sina verksamheter. Han söker upp maskinbyggare och installationsverksamheter, och hjälper våra kunder att hitta lösningar till nya produkter som är under utveckling samt ersättare till gamla. När arbetsdagen är slut kör han gärna enduro eller beger sig ut med snöskotern.

Placeringsort Örnsköldsvik

tomas.noren@busck.se

0722-48 48 70

Gösta Ullman

vVD
Ekonomi, Försäljning, Marknadsföring

Som delägare till Busck och med övergripande ekonomiansvar har Gösta koll på hela Buscks verksamhet. Han tar emot förfrågningar och beställningar och sitter på en enorm kunskap efter snart 30 år på företaget. Vad som var tänkt som en tillfällig jobblösning efter studierna har blivit en gedigen karriär i familjeföretaget.

gosta.ullman@busck.se

0708-23 05 13

031-87 09 01

Nina Lundblad

Försäljning

nina.lundblad@busck.se

031-87 09 08

Niklas Lindblom

Försäljning
Tjänsteledig

niklas.lindblom@busck.se

Thomas Bøgh

Salgsansvarlig

thomas.bogh@busck.eu

27 20 85 98

87 45 06 24

Michael Clausen

Intern sælger

michael.clausen@busck.eu

70 27 12 90

Lars K. Jeppesen

Regionsansvarlig

Lars udgør nyeste medarbejder i det danske team. Han besøger forhandlere og OEM kunder i Sydjylland og på Fyn, som får vejledning til korrekt valg af motor og gear. Fritiden bruger Lars på familien og på at finde det perfekte foto.

lars.jeppesen@busck.eu

53 85 85 98

Thor Einar Liadal

Avdelingsleder

thor.einar@busck.no

99 33 90 00

Martin Edvardsen

Servicetekniker

martin.edvardsen@busck.no

90 61 43 10

Konrad Jansson

Produktchef växlar

konrad.jansson@busck.se

0707-36 74 30

Anne Mette Liadal

Administrator Inne salg

anne.mette@busck.no

900 83 536

Mari Pantzar

Marknadsassistent

Mari tar fram Buscks marknadsföringsmaterial som annonser, broschyrer och kataloger. Hon designar mässmontrar, ordnar giveaways och skriver nyhetsbrev. Förutom att fotografera och redigera produktfoton ansvarar Mari också för Buscks webbplats. När arbetsdagen är slut vandrar hon gärna i skog och mark eller tränar roller derby.

mari.pantzar@busck.se

031-87 09 15

Alf Karisaar

Verkstad

031-87 09 16

Émile Mollersten

Verkstad

031-87 09 10

Niklas Kluge

Lagerchef

Niklas har det övergripande ansvaret för arbetsorganisationen på lagret. Han har koll på utgående leveranser och gör prioriteringar för att på bästa sätt serva våra kunder. Det är Niklas som utvecklar rutiner för ett optimalt flöde på lagret och ser till att alla medarbetare har det bra och trivs. På fritiden spelar han gärna golf och investerar i småföretag med udda verksamheter.

lager@busck.se

031-87 09 13

Erik Jonasson

Lager

031-87 09 00

Mikael Jönsson

Lager

031-87 09 00

Tony Olausson

Lager

031-87 09 18

Mikael Stiernqvist

Lager

031-87 09 00

Wiesław Sikora

Lager

031-87 09 14